Magický ú-let v oblakoch, ktorý si nemôžete nechať ujsť

Balónovú reštauráciu Kuulinair – magický ú-let v oblakoch, si nemôžete nechať ujsť

Koľkokrát ste túžili byť nad vecou, skutočne vysoko, kde by vaše myšlienky a zážitky dostali krídla? Na vašej tatranskej dovolenke sa tentoraz dotknete oblakov, užijete si kulinársky let v teplovzdušnom balóne a spoznáte Tatry úplne inak. Neveríte? Vydajte sa s nami do výšin v 1. balónovej reštaurácii na Slovensku a precíťte majestátnosť Tatier priamo pod vami.

Či sa už do našich hôr vyberiete na túru, na prechádzky okolo jazier, do dolín alebo sa na najvyššie miesta vyveziete lanovkou, vedzte, že vám pre úplnosť poznania bude chýbať ešte jeden rozmer, a to objavenie Tatier z paluby teplovzdušného balóna. Letieť v balóne Kuulinair je ako stáť na balkóne nad Tatrami, ten pocit je veľmi upokojujúci. Tá autenticita sa nedá s ničím porovnať, ide o fantastický  zážitok s pridanou hodnotou preskúmania celých Tatier. Balónová forma prepravy je najstarším a najbezpečnejším spôsobom tzv. vzduchoplavby. Lietanie v balóne je o bezprostrednosti, človek v ňom skutočne cíti vzduch na tvári a drobné poryvy vetra. Ak by som to mal porovnať, tak v balóne sa človek cíti akoby stál vo vzduchu v absolútnom tichu, kdežto v lietadle je človek krytý a je to skôr taká hlučná jazda autom,“ vysvetľuje Alfonz Liška, pilot teplovzdušného balóna Kuulinair.

Gastronómia v oblakoch

Čo by ste povedali na magický úlet akým sú lievance s karamelom a bielou čokoládou servírované v oblakoch? Predstavte si, že na svitaní zavriete dvere na hotelovej izbe a ešte predtým ako vás pohladia prvé ranné lúče, vstúpite do koša pomaly sa vznášajúceho teplovzdušného balóna. Spolu s posádkou zažijete neopakovateľné raňajky pod holým nebom, s nekončiacou scenériou Tatier z vtáčej perspektívy. Náš skúsený a zohratý tím pod vedením kuchárov z Hotela Lomnica vám bude podávať špičkovú gastronómiu. Vo výške približne 1 500 metrov nad morom môžete ochutnať kaviár zo pstruha, nakladané portobello, plnené kapustníky, oškvarkové pagáče, domáce bagety so šunkovou penou a iné dobroty. Nebude chýbať káva, čaj, čerstvá pomarančová šťava a bláznivé bublinky Hey You Bubbles z vinárstva ViaJur. Vyberte sa spolu s nami za jedinečným zážitkom, ktorý poteší vaše zmysly a ponúkne im mimoriadne vizuálne a kulinárske divadlo. A je vôbec varenie v oblakoch iné ako dole na zemi? „Je to takmer rovnaký pocit ako v kuchyni, pokiaľ sa pozerám len do panvice a na tanier, čo je väčšina času, keďže sa snažím dať hosťom to najlepšie. Až pri pristávaní, keď treba všetko rýchlo baliť, si uvedomím, že som letel v balóne,“ zasmeje sa Tomáš Ševčík, Creative Chef z tímu Hotela Lomnica.

Ak sa vám už zunovala romantika pri sviečkach a svojmu partnerovi, či partnerke chcete venovať darček, ktorý ocení, pozvite ich na nezabudnuteľnú kulinársku večeru, raňajky, brunch alebo neskorý obed na palubu najväčšieho teplovzdušného balóna. Ak sa chystáte zasnúbiť, oddať alebo len prekvapiť svoju polovičku na Vianoce, výročie či narodeniny, v ponuke sú aj privátne lety.

Z balóna uvidíte Vysoké a Nízke Tatry, Babiu horu, Oravskú priehradu, ale aj Alpy

Po odchode z hotela sa stretnete na vopred dohodnutom mieste s posádkou Kuulinair a s profesionálnym pilotom. Počas letu uvidíte mohutnosť a majestátnosť všetkých tatranských štítov. „Z balóna Kuulinair môžete vidieť celé Vysoké i Nízke Tatry, Malú a Veľkú Fatru s Martinskými hoľami, Babiu horu v Beskydách s Oravskou priehradou, na opačnej strane Slanské vrchy a samozrejme kompletnú panorámu slovenských vrcholov,“ dopĺňa pilot. Pre let si treba vyhradiť približne tri hodiny a byť flexibilný aj s termínom odletu, pretože sa lieta iba za priaznivých poveternostných podmienok. Príprava samotného letu trvá približne 20 minút, takže si stihnete vypiť aj dobrú kávu a ponúknuť sa malým predjedlom. V balóne sa letí cca 1 hodinu. Pred letom budete poučený s letovým poriadkom a s bezpečnostnými pokynmi. Kuulinair má 1. certifikovaný priestranný gastro kôš s najmodernejším vybavením tepelných štítov, ktoré odrážajú prebytočné teplo. Keď horáky ohrejú obsah balóna teplým vzduchom, môžete pomaly nastúpiť do kulinárskeho koša, pripraviť si fotoaparáty, kamery a slnečné okuliare a vydať sa spolu s našim tímom za excelentným gastronomickým menu, či pohárom kvalitného vína. Na konci letu vás čaká bezpečné pristátie a krst prvoletca s prípitkom. Pri pristávaní sleduje balón sprievodné vozidlo, ktoré po ceremónii krstu dopraví pasažierov až na pôvodné miesto stretnutia.

Balónová reštaurácia Kuulinair je prvou lietajúcou reštauráciou na Slovensku, ktorá ponúka gastronómiu v oblakoch a prináša možnosť objaviť Tatry úplne inak. Nech sa páči, vstúpte na palubu.

Podrobnejšie informácie a najčastejšie otázky nájdete na www.kuulinair.sk. Let si zarezervujete na reservations@hotellomnica.sk alebo na tel. čísle +421 52285 35 03.

Menu